Czech version

German version

English version

Spanish version

French version

Greek version

Italian version

Dutch version

Portuguese version

Swedish version



Jak léčit zuby home page

 

 

 



Jak léčit zuby

Dental care. Jak léčit zuby.

Zubní implantologie

Ke kvalitnímu životu neodmyslitelně patří úplný, funkční a estetický chrup. Co však dělat, když člověk přijde o jeden nebo více zubů? Implantáty dokáží nejen obnovit funkci chrupu, ale řeší přitom psychické i společenské problémy pacientů.

Chybějící zuby byly dříve často nahrazovány umělými korunkami, můstky, nebo snímatelnými částečnými či totálními protézami. U některých z těchto forem bylo zapotřebí obětovat zdravé vedlejší zuby, které se obrousily, a tak zajistily upevnění umělých náhrad. Kořen zubu nebyl nahrazen. Prázdný prostor v čelisti zůstal nevyplněn, tím došlo ke stažení kosti a během následujících let ke ztrátě původní kostní masy - takzvané atrofii.

Historie používání implantátů sahá až do doby starého Egypta, kde se tehdejší ztracené zuby pokoušeli ranhojiči nahradit čepy ze slonoviny, zlata a jiných materiálů. Jejich moderní vývoj probíhá zhruba od poloviny 20. století a tak se jejich tvar i materiál dnes už celkem ustálil – většinou jde o implantáty ve tvaru válce se závitem, vyrobené z téměř čistého titanu se speciálně zvrásněným povrchem. Cílem těchto úprav povrchu je jeho mnohonásobné zvětšení tak, aby byl kontakt s vrůstající kostí co největší a nejpevnější. Právě kvalita povrchu je jedním ze zásadních rozdílů mezi jednotlivými systémy.

Náhrady zubů implantáty jsou nejpřirozenější variantou, jak vyřešit ztrátu zubů. Je možno nahradit jeden zub, celou jejich skupinu a stejně tak vyřešit ztrátu všech zubů. Implantát je určen každému, kdo si přeje moderní, šetrnou a funkční náhradu zubu.

Přestože hovoříme o tak zvaných nastřelovacích zubech, jedná se o titanový váleček opatřený závity podobný šroubu, který se zavádí (šroubuje) do vytvořených otvorů v kosti. Výkon provádíme v lokální anestézii a je zcela bezbolestný. Nejméně příjemná je právě pouze lokální anestézie. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně 20 minut. Po operačním výkonu necháváme implantáty vhojovat většinou zakryté pouze šroubkem 2 až 3 měsíce. Poté je implantát již pevně spojený s okolní kostí.




BriteSmile technologie pro bělení zubů

Mít bílé zuby není v dnešní době problémem - statistiky říkají, že jen 3% "případů" nelze vybělit. Bělení zubů je naprosto bezbolestné. Je prokázáno, že bělení pod kontrolou zubního lékaře (zubní hygienistky) je bezpečné.

BriteSmile technologie je revolučním průlomem v oblasti bělení zubů nabízející jednoduchý, bezpečný a dokonalý způsob dosažení optimální přirozené bělosti zubů během jediné návštěvy v ordinaci. Patentovaná technologie bělení zubů BriteSmile, která je založená na aktivaci gelu modrým světlem, konzistentně a bezpečně bělí zuby v průměru o 9 odstínů na škále Vita guide. Procedura trvá jednu hodinu v křesle, plus 15-20 minut přípravy a závěrečného úklidu.

Technologie bělícího systému BriteSmile je založena na kombinaci světlo emitujících diod (LED) vyzařujících modré světlo, které tvoří nedílnou součást s bělícím gelem citlivým na specifickou vlnovou délku tohoto modrého světla (450 nm). Světelný zdroj v patentované světelné hlavě je kalibrován tak, aby dodával požadovanou energii pro optimální aktivaci bělícího gelu a to bez výrazného nárůstu povrchové či vnitřní teploty.

BriteSmile technologie spočívající v expozici světla spolu s gelem citlivým na specifické vlnové délky dosahuje ohromných výsledků, přičemž koncentrace peroxidu vodíku je znatelně nižší než u jiných bělících systémů (pouze 15% vs. 35-50%).




Jak léčit zuby. Dental care.




Understanding modern dental health and dental clinic advanced abilities






 

 

 

 

 





Sitemap

Materiály uvedené na tomto webovém serveru na tematu Dental care o Jak léčit zuby může být použito k jakémukoli účelu včetně mimo jiné reprodukce, zveřejnění, přenosu, publikace, vysílání a umístění na webu. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání léku poraďte s lékařem.

© Copyright 2007 World Education Society, Dental care office.